Paylaş

Köktürklerin izinde Ergenekondan başlıyoruz....
Altaylar Kültür, Doğa ve Fotoğraf Turu 1-11 Ağustos 2019

Katılımcı sayımız çok sınırlıdır... Kayıt olmak için: 05325597414

1.Gün -1 Agustos 2019 Perşembe
İstanbul Havalimanında saat 10:00’dan itibaren toplanıyoruz. Hazırlıklarımızı yaparak, saat 12:30 veya 14:40’ta Aeroflot Hava Yollarının Moskova aktarmalı SU 2137 veya SU 2131 sefer sayılı uçuşlarıyla Novosibirsk’e uçuyoruz.

2.Gün – 2 Ağustos 2019 Cuma
Novosibirks havalimanında toplanıyoruz. Saat 8:00’de, tur boyunca tarafımıza tahsis edilmiş araçlarımızla Rusya’ya bağlı Krai Altay bölgesinin merkezi Barnaul şehrine hareket ediyoruz. Yolda kahvaltımızı yapıyoruz. Çarlık döneminde 19. Yüzyılda Rusyanın önemli bir madencilik kenti olan Barnaul’da şehir meydanı, müze ve kilise ziyaretlerimizin ardından, Barnaul’da kalacağımız otele yerleşip ,konaklıyoruz.
Mesafe 225 km

3.Gün – 3 Ağustos 2019 Cumartesi
Sabah yol üzeri kafede kahvaltımızı yaptıktan sonra aracımızla hareket ediyoruz. Yolumuz üzerindeki Biysk şehrinde kısa turumuzdan (1 müze ziyareti olabilir) sonra Altay Cumhuriyetinin başkenti Gornoaltaysk’a ulaşıyoruz,kalacağımız konukevine yerleşiyoruz, Akşam, şaman ayinine katılabiliriz. (kesin zamanı henüz netleşmedi)
Mesafe : 260 km

4.Gün – 4 Ağustos 2019 Pazar
Sabah erken kahvaltıdan sonra, Altay Buz Prensesi Mumyası ve diğer etnografik ve arkeolojik eserlerin sergilendiği Altay Ulusal Müzesini ziyaret edeceğiz, Öğle yemeğini yol üzerinde bir restoranda yedikten sonra turumuza Çuyski trakt üzerinde devam edeceğiz, gün boyunca Semisky ve Chite Kaman dağ geçitleri, Kutsal karakol vadisi, Katun nehir vadisi, kaya resimleri (petroglifler) ve kurganları göreceğiz. Yol boyunca 7 nehir vadisi ve 6 dağ sırasını
geçeceğiz. Çuya vadisinde bulunan Aktaş köyünde konaklayacağız. Mesafe : 400 km

5. Gün – 5 Ağustos 2019 Pazartesi
Sabah kahvaltıdan sonra aracımızla,Aktaş köyünden Ulagan yönüne ilerliyoruz, Yol boyunca harika göl manzaralarına tanık olacağız, kutsal Ulagan geçidinden geçeceğiz (2080 mt), Katu Yarık (1470 mt) (Ergenekon Geçidi) ve meşhur Pazırık Kurganlarını , Katu Yarık geçidinden vadiye inerek Katu Yarık (50 mt) ve kara-su (70 mt) şelalelerini göreceğiz. Aktaş’ta konukevinde konaklayacağız.
Mesafe : 120 km

6. Gün – 6 Ağustos 2019 Salı
Sabah konukevinde kendi hazırladığımız kahvaltımızı yaptıktan sonra Kurkure şelalesine 4 km lik bir yürüyüş yapıyoruz , buradan eşsiz güzellikler barındıran Çulisman Vadisini geçiyoruz. Akşam Chulcha nehri kenarındaki konukevinde konaklıyoruz, Akşam yemeğimizi hazırlayıp yedikten sonra, Altay’a özgü gırtlak müziği konserini dinliyoruz.

7. Gün – 7 Ağustos 2019 Çarşamba
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra , harika manzaralı Bashcaus vadisi boyunca ilerleyeceğiz, Chebdar çayı boyunda 1,5 km lik bir yürüyüş yapacağız, öğle yemeğimizi piknik şeklinde doğada yapacağız, yemek ve dinlenme sonrası Altın gölün ( Teletskoye gölü) güney kıyısında konukevinde konaklayacağız.
Not : Akıntılı olan gölün güney kıyısında rafting planlanabilir.

8. Gün – 8 Ağustos 2019 Perşembe
Sabah kahvaltıdan sonra, Altay’ın en büyük gölü olan eşsiz güzellikteki Altın gölü (Teletskoye) gün boyunca geçeceğimiz , doğal güzellikleri seyredeceğimiz tekne turumuzu yapıyoruz, akşam Artıbaş köyünde konukevinde konaklayacağız.
Mesafe : 70 km

9. Gün – 9 Ağustos 2019 Cuma
Kahvaltıdan sonra Teletskoye gölü kıyısındaki Artıbaş köyünde dinleniyoruz, teknelerle göl panoramasındaki harika şelalelere gidiyoruz. İsteyenler göl kıyısında vakit geçirebilir, civarda fotoğraf çekebilir veya Altun-Tu rotasında 2-3 saatlik yürüyüş yapılabilecektir.
Yürüyüş : 3 - 6 km

10. Gün – 10 Ağustos 2019 Cumartesi
Artıbaş köyünden ve Altaydan ayrılış günümüz. Gün boyunca yol boyunda vereceğimiz molalarla, yol üzerinde yakınındaki ziyaret yerleri, hediyelik alışverişleri ile geçecek keyifli yolculuğumuz sonunda 11 Ağustos un ilk saatlerinde Novosibirks havalimanına ulaşacağız ,
Mesafe 630 km

11. Gün – 11 Ağustos 2019 Pazar
Sabah 6:00 da Moskova Seremetyevo havalimanında olacağız, İstanbula geç aktarma uçuşunu seçen katılımcılarımızla birlikte, günübirlik Moskova Kızıl Meydan ,Müzeler, Arbat turu yapabileceğiz, talep olması halinde türkçe bilen rehber bulunacaktır.

Fiyat :
1800 $ kişi başı
Etkinliğe Dahil Olanlar:
-Tüm transferler
- Teletskoye gölü tekne geçişi
-Yemekler ( Konukevi, kamping ve yurtlarda yemekleri kendimiz hazırlayacağız.)
- Rehber , (rusça ve ingilizce bilen, ayrıca Türkiye ekibinden bir kişi )
- Konukevi ve kampinglerde konaklama
- İsteyenlere treking malzemesi kiralama hizmeti
-Kampinglerdeki rus banyosu / saunalarda bir kez kullanım
- Program dahilindeki tüm günlük yürüyüşler
- Program dahilindeki tüm müze,park, etnopark girişleri
-Ulusal Park ücreti
-Altay Cumhuriyetine giriş izni
-Şaman ritüeli
-Gırtlak müziği konseri
Fiyata Dahil Olmayanlar :
-Rusya Vize ücreti (180 $ civarında )
- İsteğe bağlı günübirlik Moskova turu harcamaları
- Kafe ve restoranlardaki yemekler
-Seyahat Sigortası
-Hediyelikler

Program resimli gösterimi için tıklayınız...
https://www.youtube.com/watch?v=lI8z5O5Jghc&feature=youtu.be