Paylaş

Doç. Dr. Haluk Berkmen Hocamızla Bilim ve Bilgelik Okulu’na Başlıyoruz.
Haftada 1 defa yaklaşık 2 saatlik bir program olacak.

Tarih : 16 Ekim 2020 Cuma
Haftalık Ders Ücreti : 40 TL
Aylık Ödeme Yapılırsa : 130 TL
Öğrenciler için aylık : 100 TL
Dersler TeamLink üzerinden yapılacaktır.
Katılmak isteyipte ekonomik nedenlerle katılamayanlar 0532 5597414 ü arayabilirler.
Ödemelerin 15 Ekim 2020 ye kadar yapılması gerekir.
Banka Hesap No: Necla Ayber Denizbank TR06 0013 4000 0065 3960 0000 01
Katılmak için WhatsApp Grubumuza katılabilirsiniz.
https://chat.whatsapp.com/IONaracNl8E6XIzguIvBeT

Derslere katılım zorunluluğu vardır.
Düzenli katılanlara Katılım Belgesi verilecektir.
Kayıt ve Bilgi için : 0532 559 74 14
Bilim deney ve gözleme dayanan, akıl ve mantık yardımıyla açıklanan tutarlı bilgidir. Bilgelik ise yaşam tecrübesi ve sezgi içeren, kendini ve çevresini tanıma yetisidir. Bilim öğrenilir, bilgelik ise keşf edilir. Keşf sözünün anlamı “örtüyü kaldırmak” veya “bilinmeyeni bilinir hale getirmek” şeklinde ifade edilebilir. Bilgi sahibi bilim insanı, gören ve işiten kişidir. Bilgelik sahibi kişi ise tadan kişidir. Görmek ve işitmek beden dışındaki birtakım olay ve oluşumlardan haberdar olmayı sağlarken, tatmak beden dışından beden içine alarak haberdar olmayı, tadılanla bütünleşmeyi sağlar. Bilgi dışsal, bilgelik ise içseldir. Bilgili kişi dünyayı, bilge kişi ise kendini tanır. Gören ve işiten kişi olaylara seyirci kalırken, tadan kişi olaylara katılır ve içselleştirir. Bilim ve Bilgelik okulunda hem akıl ve mantık içeren bilimsel bilgilerden, hem de sezgi ve bilgelik içeren kişisel yorumlardan söz edilecektir.
Sunulacak olan derslerde:
• Kadim bilgelik ve Tasavvuf,
• Varlığın var oluş nedeni,
• İnsanın ruhsal varlığı ve enerji bedeni,
• Rüya görme sanatı,
• Evrenin oluşumu,
• Evren ile insan beyninin benzerliği,
• Doğanın iki temel yasası,
• Karmaşıklı ve yaratıcılık,
konuları işlenecektir.
Haluk Berkmen Kimdir?
1942'de İstanbul'da doğmuştur. 1966'da İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi, Fizik-Matematik Bölümünden mezun olmuş, 1970'de İsveç, Lund Üniversitesi, Teorik Fizik Kürsüsü-Nükleer ve Atom Enerjisi alanında doktora almıştır.
1970 - 1980 arası ODTÜ Fizik bölümünde öğretim üyeliği yapan Berkmen, 1979'da Yüksek Enerji Fiziği dalında doçent olmuştur.
1980 ile 2002 yılları arasında Viyana’daki Uluslararası Atom Enerjisi Ajansında çeşitli görevler yaptı ve 30 Eylül 2002'de Birleşmiş Milletler UAEA'dan emekli olup İstanbul'a dönmüştür.
Yerli ve yabancı birçok dergide çeşitli konularda onlarca makale yayınlamıştır. Üniversite seviyesinde yayınlanmış Fizik ders kitabı bulunmaktadır.
Yıllardır İlkin Türkçe, felsefe, sufizm, ezoterizm ve spiritüalizm konularında araştırmalar sürdürmekte olup değişik konularda konferanslar vermekte ve makaleler yayınlamaktadır.
Evli, 2 çocuk babası, 3 torun dedesidir. İngilizce, Fransızca, Almanca, İsveççe bilmektedir.